414306. FAT, SKÅL, 2 st, silver, Sverige, genombruten dekor, 1900-tal.
Skål i silver genombruten dekor av rosor, svenska stämplar, E10=1979, längd 11 cm, vikt 75 gram.
Fat i silver, genombruten dekor av rosor, svenska stämplar, B10=1976, diameter 10 cm, vikt 70 gram.
Bruksslitage.