SKÅL samt MINIATYRER, 5 delar, stengods, Stig Lindberg, Carl-Harry Stålhane samt Gunnar Nylund.

414055. SKÅL samt MINIATYRER, 5 delar, stengods, Stig Lindberg, Carl-Harry Stålhane samt Gunnar Nylund.

1 vas, glasyr med blått, S. Lindberg, signerad, höjd 3,8 cm
1 vas, glasyr med brunt, S. Lindberg, signerad, höjd 5,4 cm
1 skål, glasyr med blått, S. Lindberg, signerad, diameter 3,4 cm
1 krus, glasry med grön, C-H Stålhane, signerad, höjd 4,5 cm
1 skål, Gunnar Nylund, signerad, längd 10 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 338