SCHACKBORD med speldosa, 1900-tal.

414051. SCHACKBORD med speldosa, 1900-tal.

Höjd 42 cm, schackbräde av intarsia och övrig dekor av rankor och fåglar, speldosa som startar när man öppnar locket, spelpjäser saknas.

Bruksslitage, smärre repor, speldosan fungerar vid test.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 808