OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. kor vid vattendrag, olja på duk, signerad Mac W.

414018. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. kor vid vattendrag, olja på duk, signerad Mac W.

Oljemålning från Storbritannien, troligen från Skottland och sent
1800-tal i William Darling McKays art. A tergo etikett från ramverkstaden, W. Fetherstone carver and guilder, 55 High Street Folkestone.
51x76, ramad 72x98 cm.

Heltäckande krackelyr, ytsmuts.

Gör en kostnadsfri värdering!

51x76, ramad 72x98 cm.

Antal besök: 1 524