BROSCH, SILVER 835, handgjord omkring 1930.

413985. BROSCH, SILVER 835, handgjord omkring 1930.

filigran antik brosch gjord av 835 silver samt stämplad, mycket fint utformad brosch i form av ett blad med en upphöjd blomma, handgjord från 1930-talet, tillbaka med stift, ca. 44 x 74 mm, höjd 6,6 mm (mätt utan nål), vikt 12,3 gram.

välbevarad, sakkunnigt rengöras av mästare guldsmed.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 690