MATSERVISDELAR, 59 delar, porslin, "Feston", Bohemia Tjeckoslovakien, 1900-tal.

413939. MATSERVISDELAR, 59 delar, porslin, "Feston", Bohemia Tjeckoslovakien, 1900-tal.

12 tallrikar, diameter 25 cm
12 djupa tallrikar 25,5
12 assietter, 17,5
12 assietter, 21,5
6 serveringsfat 25,5 - 38,5 cm
1 karott, 25,5
1 karott 22,5 cm
Kanna, höjd 18 cm
såsskål, höjd ca 9 cm
Terrin, höjd 20 , längd ca 33 cm.

Bruksslitage, något sliten gulddekor.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 tallrikar, diameter 25 cm
12 djupa tallrikar 25,5
12 assietter, 17,5
12 assietter, 21,5
1 karott, 25,5
1 karott 22,5 cm
Kanna, höjd 18 cm
såsskål, höjd ca 9 cm

Antal besök: 5 617