STRÅLKASTARE, stor, Tilley, Hendon, England, metall/glas samt trä, 1900-talets första hälft.

413908. STRÅLKASTARE, stor, Tilley, Hendon, England, metall/glas samt trä, 1900-talets första hälft.

Troligen fotogendriven. Möjlighet att vinkla glas föreligger.
Totalhöjd 66 cm.
Diameter 35,5 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd 66 cm.
Diameter 35,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 883