FICKUR, Vacheron A Geneve, shagreen samt metall, 17/1800-tal.
413901. FICKUR, Vacheron A Geneve, shagreen samt metall, 17/1800-tal.
Diameter 47 mm.
Slitage, en visare av, urverk fungerar, visare rör sig ej, kugghjul från urtavla (troligen det kugghjul som styr visare) medföljer, ej funktionsgaranti.
Diameter 47 mm.