GÖKUR, ca 1900.

GÖKUR, ca 1900.
41381. GÖKUR, ca 1900.

Träskuret. Dekor med lövverk och fågel. 2 lod samt pendel. Höjd utan pendel ca 42 cm. Träklädda lod.

2 st siffermarekeringar saknas. Slitage samt mindre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!
41381. GÖKUR, ca 1900.

Antal besök: 1 430