1 st oxblodsfärgad vas, med underglasyrblå dekor vid mynning samt bas, Kina, höjd 8 cm, troligen 1800-tal.
1 st turkos vas, höjd 7,6 cm, Kina, troligen 1800-tal.
1 st rökelsekar(?), koppardekorerat, troligen Japan, 1800-tal, höjd 7,5 cm.
1 st figurin, mässing, Thailand, höjd 8,8 cm, 1900-tal.
Bruksslitage.
Bruksslitage.