KERAMIK, 3 delar, Kina, 18-1900-tal.

413530. KERAMIK, 3 delar, Kina, 18-1900-tal.

Skål, celadon, höjd 5,5 cm, diameter 15,5 cm, troligen Sydkina 1800-tal.
Vas, ru-vara, höjd 8,8 cm, troligen ca år 1900.
Hare, grönglaserad, höjd 6,3 cm, längd 9,3 cm, troligen 1800-tal.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 750