PARTI PORSLIN, 4 delar, Kina, 17/1800-tal.

413502. PARTI PORSLIN, 4 delar, Kina, 17/1800-tal.

Dryckeskrus med hänkel, höjd 15 cm, blå vit dekor med landskapsscen, 1800-tal.

Fat, längd 44 cm, blå vit dekor med träd och fågel, åttakantig form, 1700-talets senare hälft.

Fat, längd 27 cm, blå vit dekor med fåglar och blommor, åttakantig form, 1700-talets senare hälft.

Fat, längd 24 cm, blå vit dekor med fåglar och blommor, åttakantig form, 1700-talets senare hälft.

Stora fatet, sprickor
Kruset, spricka.
Fatet på 27 cm, spricka.
Fatet på 24 cm, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stora fatet, sprickor
Kruset, spricka.
Fatet på 27 cm, spricka.
Fatet på 24 cm, nagg.

Antal besök: 892