BROSCH/HÄNGE 18k guld, NÅL/BROSCH 18k guld samt RING 14k guld samt silver.
41306. BROSCH/HÄNGE 18k guld, NÅL/BROSCH 18k guld samt RING 14k guld samt silver.
Brosch/Hänge, 18k guld, stmpl CBH Köping 1958, tot höjd ca 5 cm. Vikt 3,1 gram.
Nål/Brosch, 18k guld, otydliga stämplar, tot höjd ca 3,5 cm. Vikt 0,9 gram.
Ring med slipade gulorange stenar, 14k guld samt silver, otydliga stämplar.
Slitage.
Nål/Brosch omgjord. Ring avklippt samt med skada på stenar.
Slitage.