KASK, svensk, m/1887 för manskap.

412976. KASK, svensk, m/1887 för manskap.

Vapenplåt centrerat riksvapen, flankerat av fanor och lejon.
Längd ca 28 cm, höjd ca 26 cm.

Slitage och skador, del saknas på hakrem.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 909