PARTI PORSLIN, 3 delar, Gustavsberg, Rörstrand samt Jie, 1900-talets mitt.

412465. PARTI PORSLIN, 3 delar, Gustavsberg, Rörstrand samt Jie, 1900-talets mitt.

1 skärbräda "Picknick", M. Westman, Rörstrand. Längd ca 36,5 cm
1 form, "Kajsa", Rörstrand. Längd ca 26,5 cm
1 bruk med lock, "Kaffekvarnen", A. Nylund, Jie Gantofta. Höjd inkl. lock ca 14,5 cm.

Varierande slitage. Smärre missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 065