412239. MAT- OCH KAFFESERVIS, 78 delar Thomas Germany samt Gustavsberg.
Vit slät porslinssevis med silverkant.
12 middagstallrikar
11 lunchtallrikar
12 assietter
12 sopptallrikar
4 uppläggningsfat
3 karotter
soppskål på fat
10 kaffekoppar med 13 fat Gustavsberg. Räfflat gods av benporslin med slät guldkant.
En karott med kantnagg.
En kaffekopp med undersides fotringsnagg.
Gott bruksskick.