412037. LÄKARSKÅP, metall och glas, 1900-talets första hälft.
Vitrinskåp sk. tandläkarskåp, vitlackerad med glasade sidor och dörr. 4 glashyllor.
Längd 60, bredd 39, höjd 160 cm.
Bruksslitage samt färgbortfall. Något lösa glasrutor och avslag på ena kortsidans glas.