412031. LÄKARSKÅP, metall och glas, Sovjet, 1900-talets mitt.
Vitrinskåp sk. tandläkarskåp, vitlackerad med glasade sidor och dörr. 4 glashyllor.
Längd 80, bredd 39, höjd 163 cm.
Bruksslitage, färgbortfall samt viss rost, saknar handtag.
Nycklar saknas.