DOLK, Afrikansk, troligen Kongo, 1900-tal.

411895. DOLK, Afrikansk, troligen Kongo, 1900-tal.

Längd 46 cm, blad med ornamentik i form av geometriskt mönster, läderklätt grepp, slida i läder med nederdel av fiskskinn.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 069