TAKLAMPA, art deco, 1930/40-tal.

41153. TAKLAMPA, art deco, 1930/40-tal.

Kromad stomme med svärtade trädetaljer. Sex ljusarmar med marmorerade glaskupor. Diameter 68, höjd 56 cm.

Bruksslitage, smärre spricka på en kupa, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 757