BORDSLAMPA, Einar Bäckström, Malmö. Mässing och läder. 1940-50-tal.

411425. BORDSLAMPA, Einar Bäckström, Malmö. Mässing och läder. 1940-50-tal.

Höjd ca 49 cm.
Stomme och kupa i mässing. Ben lindat i brunt läder.

Bruksslitage, smärre buckla vid sladden.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 49 cm.

Antal besök: 3 980