410906. HÄNGE med KEDJA, 18K rödguld med emalj samt diamanter, totalt ca 0,29 ct , W.A Bolin, Ryssland. Vikt 11,3 g.
Hänge i form av ägg med guilloche emalj i vitt samt briljantslipade diamanter, höjd enbart ägg ca 15 mm, med ring ca 25 mm, Länk ca 42 cm.
Bruksslitage, skador på emalj.