KARL GROSS-SATTELMAIR. TÄTIG IN MÜNCHEN UND BERLIN 1. HÄLFTE 20. JAHRHUNDERT. Somrigt landskap, grusväg med bönder.

410587. KARL GROSS-SATTELMAIR. TÄTIG IN MÜNCHEN UND BERLIN 1. HÄLFTE 20. JAHRHUNDERT. Somrigt landskap, grusväg med bönder.

1944. Olja på duk, signerad och daterad nedre vänster. Signerad igen på bårramen och inskriven med dedikation. 24" x 20" Inramad.

Litet hål i övre mitten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Litet hål i övre mitten.

Auktionshaus Günther
Antal besök: 2 652