41036. GLASFÖREMÅL, 6 delar, Kosta Boda, Edenfalk, Orrefors, 1900-tal.
Vas, Bengt Edenfalk, sign.
Skål, Göran Wärff, Kosta Boda, sign.
Skål, Paul Hoff, Kosta, sign.
Flaska/vas, Monica Backström, Boda, sign.
Brevpress, sign.
Skål, Eva Englund, Orrefors.
Höjd ca 2,5-26 cm.
Smärre bruksslitage.