BOK, "Orbis Sensualium Pictus, Den Synliga Werlden", J. A. Comenius, 1796.

410325. BOK, "Orbis Sensualium Pictus, Den Synliga Werlden", J. A. Comenius, 1796.

Joh. Amos Comenii Orbis Sensualium Pictus, Hoc est Omnium principalium rerum & in vita actionum Pictura & Nomenclatura. Den synliga Werlden, Det är alla de allmännaste Tingens Afmålning och Nämnande, på Latin, Swenska och Fransysk. Le Monde Visible, Cest a Dire; Peinture & Nomenclature des Objets Les plus Commus. Förbättrad upplaga. Stockholm Tryckt hos Anders Jacobsson Nordström, 1796, På Des Förlag.

Slitage, skador, fläckar. Ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 477