RAGNAR SANDBERG (1902-1972). "Utflykt". Olja på duk.

410251. RAGNAR SANDBERG (1902-1972). "Utflykt". Olja på duk.

Signerad R.S. 64 x 72 cm.

Proveniens
Familjen Sandberg, Göteborg.

Utställningar
Ragnar Sandberg 1902-1972, Göteborgs Konstmuseum 8 sept. -7 okt. 1973, kat.nr 7.
Skimrande västkust, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1986-87, kat.nr 193.

Duk något ospänd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Signerad R.S. 64 x 72 cm.

Proveniens
Familjen Sandberg, Göteborg.

Utställningar

Duk något ospänd.

Antal besök: 9 036