GOLVLAMPA, gjuten mässing, Malmö Metallindustri, 1950-tal.

410112. GOLVLAMPA, gjuten mässing, Malmö Metallindustri, 1950-tal.

Höjd 170 cm, rund fot med lejontassar, kolonnformad mittdel i patinerad mässing, extra skärm i gul plysch medföljer.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 162