Skål, blå med gul kant, osign.
Ljusstakar, ett par.
Skål, "Fuga", Sven Palmqvist, Orrefors.
Vas, Sven Palmqvist, Orrefors.
Tillbringare, klarglas med blå hänkel.
Vas, klarglas, Orrefors, sign.
Skål, Wärff, Kosta, sign.
Fat, sign Kosta 76621 Sigurd Persson.
Flaska, Boda.
Assietter, 6 st, Orrefors.
Höjd ca 4-20 cm.
Bruksslitage.
Ljusstakar, ett par.
Skål, Wärff, Kosta, sign.
Flaska, Boda.
Assietter, 6 st, Orrefors.
Höjd ca 4-20 cm.
Bruksslitage.