ART DECO LAMPA.

ART DECO LAMPA.
409506. ART DECO LAMPA.

Art Deco taklampa - 1920-/30-talet, rund skål skugga gjord av rosa matt etsat pressat glas med stiliserade blomma ornament, metallfästen i form av kvinnors huvuden, enda flamma elektrifierad, sign.Degué, d.ca.35.5, h.ca. 60cm (inkl. kedjesupphängning).

tecken på användning och ålder; övergripande gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!
409506. ART DECO LAMPA.

Antal besök: 1 577