SKRIN, trä, 2 stycken, 1800/1900-tal.

409483. SKRIN, trä, 2 stycken, 1800/1900-tal.

Större skrinet, längd 44,5 bredd 30, höjd 17 cm, 1800-tal
Mindre skrinet, längd 26,5 cm, bredd 15 cm, höjd 12 cm, märkt MC GRAW BOX CO, New York.

Ålders- samt bruksslitage.
Fanérskador, innerlocket på stora kistan trasigt.
Nyckel saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålders- samt bruksslitage.
Nyckel saknas.

Antal besök: 802