TVÄTTSET, 4 delar, keramik, delvis stämplat Rörstrand.

409446. TVÄTTSET, 4 delar, keramik, delvis stämplat Rörstrand.

tvättfat, höjd 12 cm, diameter 37 cm
kanna, höjd 24,5 cm, diameter 20, höjd
mugg, höjd 13 cm, diameter 11 cm
tvålkopp, höjd 9 cm, 14,5 x 11 cm.

Bruksslitage
kanna är gulnad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage
kanna är gulnad.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 481