40937. SERVISDELAR, ca 62 delar, flintgods, "Pensé", Alf Wallander, Rörstrand.
Bestående av; 23 bordstallrikar, 16 mattallrikar, 3 djupa tallrikar, 6 assietter, 2 såsskålar, karott, 3+2+1+1+1 uppläggningfat, större uppläggningsfat, skålfat. fiskfat.
Slitage och nagg.