AMBER RING SILVER 835 signerade Fischland smycken.
409244. AMBER RING SILVER 835 signerade Fischland smycken.
Stor bärnstensring, bearbetad i 835 silver och därmed också stämplad, plus logotypen för Fischland smycken Ribnitz-Damgarten.
Det ovala ringhuvudet är satt med en honung-bärnsten cabochon i en slät silverram.
ringbandets innerdiameter 17,1 mm = ringstorlek 55
Ringhuvud 20 x 11,1 mm, bärnsten 18,2 x 8,6 mm, vikt 2,8 gram.