STOR BÄRNSTEN HÄNGE I 835 SILVER signerad Fischland-Schmuck.

409220. STOR BÄRNSTEN HÄNGE I 835 SILVER signerad Fischland-Schmuck.

Elegant Art Deco-hänge, arbetat i 835 silver och stämplat, plus logotypen för Fischland smycken Ribnitz-Damgarten.
Långsträckt hänge, set med en stor honungsfärgad bärnsten marquise med mindre inneslutningar.
Längd 5,5 cm, bredd 2.0 cm, bärnsten 4 x 10,4 mm, vikt 7,8 gram.

Mycket gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mycket gott skick.

Inter-Arte
Antal besök: 867