VÄGGPENDYL, gustaviansk, urtavla märkt Johan Nyberg Stockholm.

409179. VÄGGPENDYL, gustaviansk, urtavla märkt Johan Nyberg Stockholm.

Snidat, förgyllt foder med dekor av rosor. Urtavla märkt Johan Nyberg Stockholm.
Höjd 80, bredd 51 cm.

Senare omförgylld samt krackelyrer och färgbortfall på urtavla. Urverket renoverat och kompletterat.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 80, bredd 51 cm.

Nyckel/nycklar finns.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 4 265