Fanerad i teak. 4 par gavlar i lackerad metall, 29 hyllplan, 4 hyllsektioner, 2 med lådor, 2 med dragdörrar. Etikettmärkta hyllplan.
Slitage, repor, slagmärken. Nedplockad.