MATSERVIS, 53 delar, ironstone, "Etruria" Rörstrand, 1800-tal.

40847. MATSERVIS, 53 delar, ironstone, "Etruria" Rörstrand, 1800-tal.

11 mattallrikar, 6+8 djupa tallrikar, 12 salladstallrikar, 9 assietter, 2 såskannor, 2 uppläggningsskålar, 2 uppläggningsfat, terrin med fat.

Krackelyr, skål och terrin med spricka, enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 747