FOTPALLAR, 2 st, 1700/1800-tal.

40806. FOTPALLAR, 2 st, 1700/1800-tal.

Fotpall med kul fötter, broderad sits, 33 x 33, höjd 13 cm.
Fotpall sengustaviansk, broderad sits, längd 29, bredd 23,5, höjd 24 cm.

Slitage, mindre fanerskador. Den vita pallen med bräckage, skador, färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 637