ANNA PALM DE ROSA. I ateljén.

ANNA PALM DE ROSA. I ateljén.
4079547. ANNA PALM DE ROSA. I ateljén.

Akvarell, 30 x 40 cm. Rammått 60 x 70 cm. Signerad Anna Palm.

PROVENIENS
Inköpt av Dagmar af Sillén (1907-2004), därefter i arv till nuvarande ägare.

Ej examinerad ur ram.

Anna Palm de Rosa (1859–1924)

Tema

Kvinnliga konstnärer - Skapande under 150 år

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS

Ej examinerad ur ram.

Anna Palm de Rosa (1859–1924)

Tema

Antal besök: 2 024