VAS, "Argenta, modell 1045 II", Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

407952. VAS, "Argenta, modell 1045 II", Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Klotformad vas i stengods. Utvikt mynning. Grön glasyr med geometrisk silverdekor. Signerad "Kåge Gustavsberg Argenta 1045 II Handdrejad". Höjd ca 24,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 4 186