Två lådor och hylla nedtill.
Höjd 99 cm.
Bredd 100 cm.
Djup 59 cm.
Smidesbeslag.
Proveniens: "Beställd och inköpt runt sekelskiftet 18-/1900 av en militär officer i Boden. Såld på en konkursauktion i Dalarna på 1930-talet efter en officer. Nuvarande säljarens föräldrar köpte matsalsmöbeln på konkursauktionen i Dalarna. Sonen flyttar nu och har inte längre plats för gruppen."
"#399928"
"#399936"
"#399956".
Hyllan nedtill är lagad och har spricka.
Slitage.
Två lådor och hylla nedtill.
Höjd 99 cm.
Bredd 100 cm.
Djup 59 cm.
Smidesbeslag.
"#399928"
"#399936"
"#399956".
Slitage.