YTTERFODER, porslin, jugend, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

407581. YTTERFODER, porslin, jugend, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

Reliefdekor med blommor och blad.
Diameter 16, höjd 14 cm.

Krackelering samt mindre hårsprickor i kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 16, höjd 14 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 847