VITRINSKÅP, mahogny, intarsia, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt.

407567. VITRINSKÅP, mahogny, intarsia, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt.

Mahogny med mässingsdetaljer. 2 glashyllor och 2 lådor. Intarsiadekor med blommor. Belysning.
Längd 87,5, bredd 37, höjd 154 cm.

Smärre slitage.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre slitage.

Nyckel/nycklar finns.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 830