VAS SAMT SKÅL, stengods, Upsala-Ekeby och Tilgmans.

407355. VAS SAMT SKÅL, stengods, Upsala-Ekeby och Tilgmans.

Vas, Tilgmans keramik, 1960-tal, blomdekor i sgraffitoteknik, höjd 31 cm.

Skål, Upsala-Ekeby, diameter 22 cm, brun/grön dekor.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 314