CARL MALMSTEN. Matsalsmöbel, ek, 5 delar, 1900-talets andra hälft.

407284. CARL MALMSTEN. Matsalsmöbel, ek, 5 delar, 1900-talets andra hälft.

4 stolar, rygghöjd 82 cm
Bord, höjd 75 cm, diameter 110 cm
2 iläggsskivor, bredd 55 cm.

Bruksslitage
Mindre avslag på bordsskivan i medellinje
Rullatormärken på stolarna
Sprint för fäste av stolsdyna saknas på en stol.

Carl Malmsten (1888–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

4 stolar, rygghöjd 82 cm
2 iläggsskivor, bredd 55 cm.

Bruksslitage
Rullatormärken på stolarna

Carl Malmsten (1888–1972)

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 562