MYNT, 40-80% Sverige, 1800/1900-tal.

407282. MYNT, 40-80% Sverige, 1800/1900-tal.

40%:
1kr x 50st 1942-1968.
2kr x 21st 1942-1966.
5kr x 2st 1955
10 öre x 1st 1899.
Total vikt ca 680 gram

60%: 50 öre + 25 öre - Total vikt ca 46 gram
80%: 1kr + 2kr - Total vikt 72 gram.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

40%:
1kr x 50st 1942-1968.
2kr x 21st 1942-1966.
5kr x 2st 1955
10 öre x 1st 1899.
Total vikt ca 680 gram

Slitage.

Antal besök: 1 029