Tvådelat vitrinskåp, överdel med glasad front och sidor, underdel med tre skåp, invändiga hyllplan (längd 130 cm, bredd 40 cm, höjd 196 cm). Elektrifierad.
Bruksslitage, repor, smärre slagmärken.