PHILIP SUTTON, RA (B.1928). SARAH MILLARD.

4070543. PHILIP SUTTON, RA (B.1928). SARAH MILLARD.

Signerad och titeln och daterad 1979 a tergo, olja på duk
99,5 x 99,5 cm; 109 x 109 cm totalt.

Bra skick; några små och diskreta områden av craquelure uppe till vänster.

Tema

20th Century Modern Art & Design

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Antal besök: 334