BOK, "Tekniker inom bildkonsten", Per Bjurström, med 5 signerade grafiska blad, bland annat Olle Baertling, Stockholm 1956.

406991. BOK, "Tekniker inom bildkonsten", Per Bjurström, med 5 signerade grafiska blad, bland annat Olle Baertling, Stockholm 1956.

Utgiven av Svenska Tryckeriaktiebolaget Stockholm 1956.
Boken är numrerad 76/200.
Med skyddskassett.

Boken innhåller 5 signerade grafiska originalblad.
Randi Fisher, linoleumsnitt.
Torsten Billman, träsnitt, monogramsignerad i trycket.
Karin Persson, exlibris, trägravyr, monogramsignerad.
Karl Axel Pehrson, färglitografi.
Olle Baertling, Seriegrafi.

Band med slitage, skador på rygg. Inlagan något gulnad. Kassett med slitage, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Boken är numrerad 76/200.
Med skyddskassett.

Randi Fisher, linoleumsnitt.
Olle Baertling, Seriegrafi.

Antal besök: 2 058