TESERVIS, 27 delar, porslin, "Nanking", Rörstrand, 1900-tal.

406606. TESERVIS, 27 delar, porslin, "Nanking", Rörstrand, 1900-tal.

12 koppar med 12 fat.
12 assietter, diameter 18,5 cm.
Tekanna.
Sockerskål
Gräddkanna.

Bruksslitage, kannans pip med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 koppar med 12 fat.
Tekanna.
Sockerskål
Gräddkanna.

Antal besök: 3 636